Izgaismota skulptūra Norai Bumbierei

Pieminekli veido sešmetrīga uz granīta pamatnes uzstādīta skulptūra: vijīgas tērauda stiegras gaisā uzķer trīs no bronzas lietas kļavas lapas. Liekas, ka lapas virpuļo no koka lejā uz simbolisku ugunskuru, kurš atrodas monumenta pakājē.

Mūsu uzņēmums veicis visu apgaismes darbu spektru, sākot no apgaismojuma projekta izstrādes līdz pat tā realizācijai. Tika izgatvoti gan paši gaismekļi, gan to vadības sistēma.

Sarkanā kupola iekšpusē, kas atrodas skulptūras pamatnē un simbolizē ugunskuru, tika uzstādīti gaismas diožu moduļi, ieprogrammēti pēc uzdotā scenārija. Tādējādi dienas gaismā „ugunskurs” it kā pulsē, bet tumsā mirgojošā gaisma paceļas pa konstrukcijas centrālās daļas lokiem.

Apkārt skulptūrai, iezemēti trīs gaismas diožu gaismekļi ar virzītu optiku, kas ļauj projicēt gaismu uz vītajiem skulptūras konstrukcijas elementiem. Dziedātājas bareljefa attēla izgaismošanai skulptūras augšējā daļā uzstādīts papildus gaismeklis, kas izstaro silti baltu gaismu.

Tādējādi skulptūra Norai Bumbierei — tā ir „dzīva”, pastāvīgi mainīga konstrukcija, priekšnesums — un tieši gaisma to piepilda ar dzīvību.