Jaunā apgaismes sistēma

Maskavas Valsts universitātes Botāniskā dārza Palmu oranžērijā „Aptekarskij ogorod”

Kas var būt neparastāks par tropiskajiem augiem, pie tam tādā megapolisē kā Maskava? Tikai profesionāli izgaismoti augi , kas pateicoties Neonita darbam, priecē pilsētas iedzīvotājus un viesus

No 20.decembra līdz 31.martam oranžērijā „Aptekarskij ogorod” notiek orhideju VI. Ziemas festivāls. Šogad notikums izvērtās īpaši spilgts: speciāli festivālam izveidota pilnīgi jauna Palmu oranžērijas apgaismes sistēma.Speciāla kompozīcija no gaismekļiem nodrošina visas ekspozīcijas apgaismojumu, ieskaitot gaļēdājus augus. Pateicoties jauninājumiem, orhideju Ziemas festivāla darba laiks piektdienās un sestdienās līdz pusnaktij, bet pārējās dienās līdz plkst. 22, nevis līdz septiņiem kā 2013.gadā.

Palmu oranžērijas apgaismojums speciāli izstrādāts Maskavas Botāniskajam dārzam. Tas ir pilnībā unikāls projekts. Tā pamatā — zonālais ekspozīcijas objektu apgaismojums, kā arī 1891.gada oranžērijas sākotnējās konstrukcijas elementu dekoratīvais apgaismojums, ko saudzīgi saglabājušas nākošās paaudzes.

Par savām cerībām pastāstīja oranžērijas „Aptekarskij ogorod” direktors Aleksejs Retejums:

„Mums ir ļoti svarīgi orhideju Ziemas festivālu padarīt pieejamu visiem, kas aizņemti darbā katru dienu.Tādēļ mēs aizdomājāmies par jaunu apgaismojuma programmu. Rezultātā, mums izdevās atrast izpildītājus, kuri varētu izveidot īstu mākslas darbu. Mēs plānojam pabeigt visu sistēmu montāžu līdz festivāla atklāšanai, bet mums tas ir arī eksperiments — mēs izmēģinām dažādus dārza jubilejas sagatavošanas līdzekļus. Ja ideja par Palmu oranžērijas apgaismošanu orhideju festivālam sevi attaisnos, mēs domāsim par visa dārza apgaismojuma projektu.”

Galvenais projekta iedvesmotājs un dizaineris Oļegs Slosmans — apgaismes sistēmu starptautisks speciālists un Neonita.lv dibinātājs. 15 veiksmīga darba gadu laikā Neonita ir pārvērtusi ievērojamu daudzumu fasāžu, ielu un ceļu, bet tagad jaunu dzīvi gaida MVU Botāniskais dārzs.

Projekta realizācijā tika izmantoti daudzkrāsu (RGB) vadāmie prožektori un dekoratīvo gaismekļu vadības sistēma.Neonita.lv pateicas „Aptekarskij dvor” vadībai par uzticību un brīnišķīgajām atsauksmēm un atgādina, ka pareizs apgaismojums — tā ir māksla, kas pieejama profesionāliem, sava aroda īstiem māksliniekiem.