Ziemassvētku egļu ceļš 2014

...Un lēni durvis veras: 
Ziemsvētku vecītis zaļu eglīti nes, 
Un zaros tai pārslas zaigo, 
Kā baltas zvaigznītes.

Ne visiem ir iespēja sajust sevi svētkos kā Ziemsvētku vecītim! Neonita.lv saņēma iespēju iedegt uguntiņas eglē, kas nu jau ilgāk par mēnesi priecē rīdziniekus un galvaspilsētas viesus.

Laikā no 5.decembra līdz 15.janvārim Rīgā notiek „Ziemassvētku egļu ceļa” festivāls.

Pirmoreiz šis festivāls tika rīkots pirms pieciem gadiem, kā mērķi uzstādot Rīgas krāsainu noformēšanu Ziemassvētkos, kas izceltu radošo spēku izpausmes pilsētas vidē. Festivāla ideja radās no intriģējošas leģendas, kas vēsta, ka tieši Rīgā 1510.gadā tirgus laukumā Melngalvju ordeņa kalpotāji pirmoreiz Eiropas vēsturē izgreznoja Ziemassvētku egli.

Izvērtēšanai piedāvātas 74 egles, kas pārsteidz ar ideju oriģinalitāti un pielietoto materiālu daudzveidību.

Festivāls sākās ar mākslas objekta „Ieej svētkos!” atklāšanu. Egles, mākslas objekta centrālā elementa, pamatnē izvietota metāla karkasa konstrukcija, kuras augstums pārsniedz 12m, bet tās svars – 13 t (Elizabetes un Brīvības ielu un Brīīvības bulvāra alejas krustojumā).

Projektu realizēja Neonita.lv profesionāļi pēc AS „LNK Industries” un SIA „ArkiLED” pasūtījuma. Mākslinieks Visvaldis Asaris.

Projekta „Ieej svētkos!” ietvaros Zeimassvētku simbols egle parādās negaidītā risinājumā un vizuālajā noformējumā. Egli var ne tikai apskatīt, bet arī ieiet tajā. Egle sastāv no 4 daļām, kas simbolizē 4 gadalaikus, bet apaļā pakje simbolizē gada ciklu. Spilgtas krāsas un dinamiku projektam pievienoja krāsu mainošās gaismas līnijas alejas noformējumā.

Brīnumegles reklāmas uzraksti noformēti ar LED palīdzību un Neonita.lv izgatavoto neonu. Sarežģītajā montāžas procesā ziemas laikā bija iesaistīta Neonita.lv labākā montāžas brigāde. Dāvana Rīgai un festivāla galvenais objekts tika nodots un pieslēgts laicīgi un kvalitatīvi. Patīkami saņemt šādus pasūtījumus un ienest ikdienā gaismu, siltumu un skaistumu.