ARHITEKTA V.HOFMAŅA PĒRLE

Ēku Rīgā, Stabu ielā 13 uzbūvēja 1907.gadā pēc arhitekta Vilhelma Hofmaņa (1869-1945) projekta. Tā ir viena no nedaudzajām Hofmaņa ēkām, kas celta jūgendstilā. Ēkai ir izsmalcinātas formas, tās fasādi rotā neskaitāmi reljefa elementi un akmens apšuvums.

Fasādei ir liels skaits visu veidu detaļas gaismas akcentiem, kas ļauj tumsā ieraudzīt arhitektūras skaistumu. Lai sasniegtu šo mērķi, vispiemērotākie gaismas avoti ir lineārie gaismekļi ar elipsveida optiku, kas vienmērīgi izgaismo reljefa rotājumus, akmens apšuvumu un citus ēkas elementus. Tajā pašā laikā lineārie gaismekļi pievērš minimālu uzmanību pašu gaismekļu konstrukcijas daļām.

Daži no tiem izceļ reljefa elementus uz fasādes, bet citi rada divas akcentētas gaismas jostas, kas fasādes apgaismojumam piešķir vizuālu noslēgumu.

Pirmā josla stiepjas gar savienojošo joslu starp pirmo un otro stāvu visā fasādes garumā. Otrā josta stiepjas zem ēkas jumta karnīzes.

Pakāpienveida ieejas arkai arī ir lineārs apgaismojums.

Pirmās zonas apgaismes gaismekļu atstarotā gaisma rada patīkamu, neaktīvu horizontālo virsmu - ieejas pakāpienu un blakus esošās ietves daļas - apgaismojumu.

Lai papildinātu apgaismojuma kompozīciju ēkas augšējā daļā, mēs esam uzsvēruši reljefa elementus, kas izvietoti virs jumta karnīzes līmeņa.

Visiem fasādes gaismekļiem ir 3000K silta balta krāsas gaisma.

Ritausmas iela 14, Rīga, LV-1058, Latvija

+371 29 55 36 79

riga@neonita.lv

Copyright © 1999 - 2021  Yury Sokolov / Neonita.lv.  All rights reserved