RĪGAS STRADIŅA UNIVERSITĀTES KOMPLEKSA APGAISMOJUMA PROJEKTS

Uzņēmums Neonita.lv vēlas dalīties ar labām ziņām - gada tumšākajā mēnesī dāvā Rīgai pilnu sauju gaismas! Ar prieku paziņojam, ka ir pabeigti Rīgas Stradiņa Universitātes kompleksa apgaismojuma projekta realizācijas darbi Dzirciema ielā 16, Rīgā.

 

Apgaismojuma projekts izstrādāts, lai arhitekta sākotnējo ideju aplūkotu no jauna skatu punkta. Universitātes kompleksu, kuru pēc Visvalža Čikstes arhitektūras projekta uzbūvēja 1986.gadā un nodeva ekspluatācijā 1987.gada 30. septembrī, veido trīs mācību korpusi, bibliotēka, poliklīnika un biroju ēka.

 

Akcentēt arhitekta darbu ar arhitektoniskā apgaismojuma mūsdienīgu risinājumu palīdzību, parādīt viņa galveno ideju “jaunā gaismā” - galvenais uzdevums, ko izvirzījis uzņēmuma Neonita.lv vadītājs Oļegs Slosmans, izstrādājot Universitātes ēku jaunā apgaismojuma koncepciju.

Par pamatu gaismas matricai izmantojot kompleksa arhitekta fasādes risinājumu, bija iespējams palielināt uztveramā ritma dziļumu un apjomu diennakts tumšajā periodā.

 

Darbs pie projekta no idejas līdz īstenošanai ilga aptuveni trīs gadus. Veiksmīgai ideju realizācijai bija nepieciešams izstrādāt apgaismes iekārtas ar īpašām optiskām īpašībām, kuras tika izgatavotas Latvijā un uzstādītas uz kompleksa fasādēm.

Ar silti baltu, fasādes ritmā izkārtotu un vienai pret otru pavērstu gaismekļu palīdzību gaisma atstarojas no kompleksa logu aiļu daudzajām plaknēm un, pateicoties fasāžu struktūrai, rada pievilcīgus gaismas kontrastus.

 

Pēc Universitātes iecerēm, kompleksa trīs augstāko ēku erkeros izmantoti daudzkrāsu RGBW gaismekļi. Šie gaismekļi spēj izgaismot erkeru raupjo virsmu ar daudzveidīgiem visiem iespējamiem gaismas toņiem, radot neskaitāmus apgaismojuma scenārijus, tostarp dinamiskus - pasākumiem un svētku dienām.

 

Apgaismojuma sistēmas vadībai tiek izveidota datorprogramma, kas ļauj ērti izvēlēties vēlamo apgaismojuma scenāriju.

“Kompleksa apgaismojuma testēšanas gaitā pievērsu uzmanību tam, kā daudzie garāmgājēji uztver redzēto,” stāsta Oļegs Slosmans. “Bija pārsteidzoši redzēt, ka cilvēki bija patiesi ieinteresēti un redzētie jauninājumi viņus neatstāja vienaldzīgus. Esmu no sirds pateicīgs savai radošajai komandai un visiem tiem, kas padarīja šo projektu iespējamu.

Aicinu ikvienu novērtēt šo vides izgaismojuma projektu un dalīties savos iespaidos!”

Ritausmas iela 14, Rīga, LV-1058, Latvija

+371 29 55 36 79

riga@neonita.lv

Copyright © 1999 - 2021  Yury Sokolov / Neonita.lv.  All rights reserved