PIEMINEKLIS NORAI BUMBIEREI

Piemineklis ir sešu metru skulptūra, kas uzstādīta uz granīta pamatnes: izliektas tērauda stiegras gaisā balsta trīs bronzā lietas kļavu lapas. Liekas, ka lapas no koka lido lejup uz simbolisko ugunskuru pieminekļa pamatnē.

Mūsu uzņēmums ir paveicis visu darbu klāstu, sākot no apgaismojuma projekta izstrādes līdz tā gala realizācijai dzīvē.  Mēs izgatavojām gan pašus gaismekļus, gan to vadības sistēmu.

Sarkanā kupola iekšpusē, kas atrodas pieminekļa pamatnē un simbolizē uguni, tika uzstādīti gaismas diožu moduļi, kas ieprogrammēti atbilstoši dotajam scenārijam. Tādējādi dienasgaismā “ugunskurs” šķietami pulsē, bet tumsā mirgojošā gaisma ceļas gar konstrukcijas centrālās daļas lokiem.

Ap pieminekli, iegremdēti zemē, atrodas trīs gaismas diožu prožektori ar virziena optiku, kas ļauj projicēt gaismu uz pieminekļa vītajām konstrukcijām. Lai apgaismotu dziedātājas bareljefa attēlu, pieminekļa augšējā daļā ievietots papildu gaismeklis, kas izstaro siltu baltu gaismu.

Uztverot kopumā, piemineklis Norai Bumbierei – tā ir “dzīva”, pastāvīgi mainīga konstrukcija, un tieši gaisma piešķir tai dzīvīgumu.

Ritausmas iela 14, Rīga, LV-1058, Latvija

+371 29 55 36 79

riga@neonita.lv

Copyright © 1999 - 2021  Yury Sokolov / Neonita.lv.  All rights reserved